Vinyla ještě jednou v Brně, zahrají Děti mezi reprákama a Places

Vinyla ještě jednou v Brně, zahrají Děti mezi reprákama a Places

Ceny Vinyla nejsou jen o symbolickém předání vinylové desky, aby bylo zas rok ticho po pěšině. Poté, co se udělování přesunulo z Brna do Prahy, se letos Ozvěny Vinyly, koncerty pořádané na podporu alternativní scény, přesunou na dva večery také do Brna. Druhého večera se zhostí v brněnské Praze Děti mezi reprákama a Places (ale nepředbíhejme – už za pár dní totiž Ozvěny se odehrají poprvé s Aid Kidem a Role).

Základní koncept dramaturgie všech večerů opět vychází z širších i užších nominací cen Vinyla 2015,” uvádí za pořadatele Pavel Uretšlégr, zatímco podotýká, že se dle něj české scéně daří a je záhodno ji takto podporovat. „Uvědomuje si limity, jaké s sebou nese každé oceňování, proto chceme dát prostor i kapelám, které produkují výraznou autorskou hudbu, ale výroční nominace jim třeba těsně unikly.“

Proto do Brna míří třeba Děti mezi reprákama, projekt Dominika Zezuly, který dříve tvořil polovinu skupiny Post-hudba. Svůj nový projekt, s nimž mu za týden vyjde album Haiku, prezentuje jako projekt spřátelených muzikantů, byť „v hlavní roli je ale většinu času on sám a jeho hlas”. K novince, na kterou tak dojde především, pořadatelé dodávají následovné: „Na aktuální druhé desce Haiku vyměnil kytaru z loňského debutu Újezd za klavír, tím nejdůležitějším na písních Dětí mezi reprákama jsou ale pořád texty”.

Doprovodem jim bude ostravská pětice Places, které na písničkářskou polohu Dětí naváží osobitým ostravským indie, které dokazuje, že „se zde můžou zjevit i jemnější hudební odstíny”. Existují sice už nějakou řádku let, ale dle slov Vinyly na sebe „upozornili až díky letošnímu debutovému albu Distant Edges, které míchá indie a postrock s refrény, které se nestydí za chytlavost”.

Série koncertů, které se posléze přesunou ještě do Prahy, předznamenává pátý ročník hudebních cen Vinyla. Vyhlášení připadne tradičně na začátek dalšího roku.

Ozvěny Vinyly #1 (Aid Kid + Role), Brno – Praha, 16. 9. 16
Ozvěny Vinyly #2 (Děti mezi reprákama + Places), Brno – Praha, 23. 9. 16
Ozvěny Vinyly #3 (Rutka Laskier + V0nt + Tábor radosti, Praha – Café v lese, 26. 11. 16
Ozvěny Vinyly #4 (Orient + Dizzcock + Vole), 9. 12. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.