Do lesa k rybníkům – festival Okolojeles už popáté

Do lesa k rybníkům – festival Okolojeles už popáté

S koncem týdne 26. – 28. 7. ovládne nenápadnou obec Nárameč na Třebíčsku festival Okolojeles. Po prvotních obtížích si akce udržela druhou stage a stále se rozrůstá. V letošním programu je zastoupeno hodně projektů z Brna nebo s tímto městem nějak spjatých. O žánrovou rozmanitost ovšem opět není nouze. To samé by se dalo říct o doprovodném programu, který začíná cyklojízdou pořádanou Bike Kitchen Brno a pokračuje dokumenty z cyklu DokuVlna Radia Wave, autorským čtením, workshopem Výraz a skončit může třeba koupáním v rybníce. 

Během víkendu vystoupí krom jiných post-rockoví Our Stories ze Slovenska, kteří si zahráli na letošní Pohodě i festivalu Eurosonic Noordeslag nebo pražská senzace loňského podzimu Market. I dál je program napěchovaný objevy české scény od rapu po folk. Jmenovat všechna jména přijíždějící z Brna by bylo na dlouho, tak zmiňme alespoň experimentální projekt Strachkvas ostravsko-brněnského producenta Metoděje Motýla, kterého jsme představili už v rubrice Echolokátor. Druhou stage letos zajišťuje kolektiv AVA, kteří na festival přizvali i DJe Miltz, Obraz a PDCH z dalších brněnských uskupení. O noční elektronický set se dále postará pražský producent Dizzcock, držitel Vinyly za své předchozí album Elegy of Unsung Heroes. Ze známějších jmen zmiňme ještě původně opavské Killikrankie či hardcorové punkery Rutka Laskier nebo elektronického producenta Spomenika z labelu Bad Names.  

A protože uspořádat festival uprostřed přírody s sebou nese určitou zodpovědnost, kromě cyklojízdy a vratných kelímků, bude také veganské občerstvení od Tří ocásků, což je slušné lákadlo i pro lovce festivalových gastro zážitků. Všechny další informace jsou dostupné na festivalovém webu i sociálních sítích.

Okolojeles nb.5, Nárameč - areál u rybníka, 26. – 28. 7. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.