Dokument #OSAfilm zachytí problematiku autorských práv

#OSAfilm trailer #OSAfilm trailer

Pamatujete ještě na nedávný spor, který mezi sebou vedla OSA a alternativní muzikanti? Nový dokument #OSAfilm by mohl do této oblasti vnést trochu světla.                                            

Snímek vznikal v prostředí Masarykovy univerzity a Janáčkovy akademie múzických umění. Jeho režisér Miroslav Vlček si stanovil jasný cíl: „Snažili jsme se ukázat problematiku autorských práv komplexně. Kolem Ochranného svazu autorského se točí množství bludů, ale mnohé z nich se, alespoň částečně, zakládají na pravdě. My nemáme důvod hájit zájmy ani OSA, ani muzikantů, ani organizátorů koncertů. Chtěli jsme se především sami dozvědět, jaký současný stav je.“

V dokumentu promluví nejen zástupci OSA, ale i právníci, muzikanti, organizátoři koncertů a vydavatelé. Měl by tak být komplexním zachycením otázky autorských práv v hudbě a v ideálním případě vyvolat smysluplnou diskuzi.

„Všechno to vzniklo tak, že jsme si na fakultě řekli, že v našem Radiu R si necháme hrát naše vlastní skladby a uvidíme, jestli od OSA něco dostaneme. Já jsem se s bolavým srdcem v OSA registroval, ale pak jsme zjistili...Nebo to zastavme tady, pro zbytek příběhu si zajděte na premiéru, nebo na naše stránky osafilm.cz, kde se části z filmu objeví,“ láká Vlček.

Poprvé se bude #OSAfilm promítat v brněnské kavárně Praha 23. dubna, tedy už příští čtvrtek.

TAG:

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.