Donaufestival oslaví deset let, ve dvou týdnech audiovizuálně ohromí

Clark Clark

Ve štítu mají vytepány dvě linky, které protíná jedna další diagonálně. Donaufestival se nerovná tradiční festival, což je dosvědčováno nejméně posledních deset let, tedy od doby, kdy se na jaře kremžské brány otevírají odhodlaným labužníkům ochotným riskovat. Rakouský festival letos opět zaujme dva dubnové víkendy, během nichž v různých prostorách malebného města představí světový výkvět bořící do sebe světy avantgardní a popové.

Seznam jmen pro první týden počítá s Benem Frostem a jeho audiovizuálním představením Aurora, u země skrytou Grouper anebo posledními postrockovými mohykány Godspeed You! Black Emperor, u nichž je zároveň příslib nového alba. Rozmanitá trojice, jež tradičně opanuje bilanční žebříčky, je však jen vrcholem ledovce. Následující víkend Donaufestival přivítá kumpán Björk a FKA twigs, ambasador černých děr a lůn hvězd Arca, jehož vzezření vykreslí Jesse Kanda, tvůrce všech jeho klipů, anebo Holly Herndon a Autechre - zástupci dvou generací mistrů elektronických excesů.

V Kremži se ale nezasvěcují od rána do večera výhradně hudbě, s heslem „redefining arts“ pořadatelé vedou do neznáma přes mosty vizuální, taneční, divadelní...

Podrobnosti k cenám denních pasů či jednotlivých vystoupení naleznete na stránkách festivalu.

Donaufestival 2015, Krems (AT) 24. - 26. 4.; 30. 4. - 2. 5. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.