Egyptský audiovizuální umělec a výtvarník QOW vydává debut u Genot Centre

QOW QOW foto: Selim El Sadek

Pražský label Genot Centre přichází s dalším novým releasem, tentokrát jde o debutové album Dawafer z tvůrčí dílny v Praze usazeného egyptského malíře a hudebníka Omara El Sadeka, který působí pod jménem QOW. Živě online jsme ho mohli vidět v prosinci na každoroční vánoční přehlídce Purrpurra v Divadle Archa.

„Dawafer je trpělivě navršený pulzující masiv. Nepravidelný rytmus pozvolně proplouvá překvapivě pokroucenými zvukovými meandry, aby čas od času zcela zmizel v digitální mlze z táhlých klávesových ploch, rozvrzaných smyčcových motivů, intimních fragmentů každodenních konverzací i rozostřených samplů lidových nápěvů,“ přibližují z Genotu strukturu nahrávky, jež samozřejmě kromě digitální edice vyšla 17. března i na kazetě. Její vizuální podobu vytvořil Jiří Macků spojený s labelem Gin & Platonic.

„Úsporně dávkovaný futuristický sound design a útržky současného egyptského rapu účinně rozčesávají nadčasový hypnotický opar a zároveň dokazují, že mystiku můžeme hledat i v hudbě, která nezůstala v minulosti,“ pokračuje dále anotace k desce Dawafer (v češtině „Nehty“).

Omar El Sadek je audiovizuální a interdisciplinární umělec, který se specializuje na elektronickou zvukovou produkci a animované vizuály. Jako výtvarník spolupracoval například s egyptským multiinstrumentalistou Zulim či skotským hudebníkem Drew McDowallem (Coil, Psychic TV) a účastnil se festivalů jako Unsound nebo Lunchmeat.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.