Elektro-funkoví Kraak & Smaak zahrají tento týden v Praze a v Brně

Kraak & Smaak, foto Leon Hendrickx Kraak & Smaakfoto: Leon Hendrickx

Kraak & Smaak v holandštině znamená „křupavý a lahodný“. Ač to zní to jako reklama na smažené kuře nejmenovaného řetězce rychlého občerstvení, řeč je o hudbě. Totiž o hudbě výše jmenovaného tria z nizozemského Leidenu. Oscar de Jong, Mark Kneppers a Wim Plug o své hudbě mluví jako o směsici funky, elektra, hip-hopu, ale především house a breakbeatu. Že je na co se těšit, to nepochybně potvrdí návštěvníci letošního festivalu United Islands, kde se Kraak & Smaak českému publiku představili. Teď přijíždějí s novou deskou Mixed Feelings (třetí v pořadí), která obsahuje jak remixy, tak zcela nové skladby.

Trojice zahraje ve čtvrtek v pražském SaSaZu, kde je doplní Monkey Business a PSH. O den později dorazí i do brněnské Flédy. Tam vystoupí rovněž Kapitán Demo, alter ego Jiřího Buriana (ex-Southpaw, Republic of Two), a pokřtí svůj debut Demolice.

Vstupenky na pražský koncert seženete v předprodeji na Ticketpro od 350 Kč, na ten brněnský (kromě jiného) na Ticketstreamu a Ticketportalu.

Kraak & Smaak (+ Monkey Business, PSH), Praha – SaSaZu, 11. 10. 12

Kraak & Smaak (+ Kapitán Demo), Brno – Fléda, 12. 10. 12

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.