FAMUFEST ve znamení filmů i našlapané elektroniky (a nejen jí)

Midi Lidi Midi Lidi Václav Mach

Již potřicáté se zájemci o tvorbu české režisérské budoucnosti budou moci v Praze podívat na snímky studentů FAMU. FAMUFEST se tentokráte uskuteční od 23. do 27. listopadu v prostorech Bio Oko, Café Jedna a podzemním divadle Studio Hrdinů. Tam, v útrobách Veletržního paláce, se odehraje i pestrý doprovodný hudební program. Člověk nebude vědět, kam dříve skočit.

Svým způsobem headlinerem bude duo RYSY, přední postavy současné polské elektronické a taneční scény, které snesou ta nejpřísnější měřítka. Páteř hudební složky nicméně budou tvořit česko-slovenské projekty.

Scénu nalevo od Beskyd budou reprezentovat třeba navrátivší se stálice Midi Lidi (máme rozhovor), temné electro pro nespavce Orient, nevyzpytatelný rural pop Johuše Matuše (Czech it), post-punk s netradiční poetikou Introspekce, rap s příměsí feminismu a anarchie Potmě, šedesátkový rock and roll Nikola Tesla, electropop Holy a o spojnici mezi filmem a hudbou se postará Aid Kid a hosté, kteří představí hudební soundtrack k francouzské sci-fi Divoká planeta.

Scénu od Beskyd napravo pak zastoupí talentované elektronické slovenské mládí – Bulp na pomezí techna a trip hopuJimmy Pé se svými zlomenými beaty a FVLCRVM. Termíny jednotlivých vystoupení zjistíte zde.

FAMUFEST, Praha – různá místa, 23.–27. 11. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.