Festival Ibérica se s tóny a atmosférou Španělska i Latinské Ameriky roztančí už příští týden

Jesús Carmona Jesús Carmona

Festival, který překračuje regionální, státní i mořské hranice, započne v pondělí 11. srpna v Brně, odkud se přesune do hlavního sídla Boskovic a dále i do Prahy. Ibérica je jedním z předních festivalů svého druhu, který již jedenáct let přináší to nejlepší z jihošpanělské kultury pěstované i v zámoří. Důraz klade hlavně na představení tance flamenco a s ním spjaté hudby. Návštěvníkům rovněž nabízí výuku latinskoamerických tanců, flamenca, intenzivní kurzy španělského jazyka pod vedením rodilých mluvčích či lekce hry na přidružené hudební nástroje cajón a kytaru.

Hlavním bodem programu je představení manželské dvojice Jesús Carmona a Lucía Campillo s názvem Ekilibrio Flamenco. Spojení klasického i lidového kumštu v podání charismatického páru uvidí návštěvníci jak v Praze, tak i na závěrečném večeru v Boskovicích. Celé dění trvající od 11. – 16. srpna započne vernisáží fotografií dvorního fotografa festivalu Martina Zemana, který zachytil momenty předchozích ročníků. V zahajovací den odstartují i filmové projekce v brněnském Kině Art. Na programu je flamencová Sněhurka Blancanieves Pabla Bergera nebo třeba animovaný film Chico y Rita výtvarníka Mariscala.

V kouzelném, historickém a kulturním středisku Boskovice naplno odstartuje festival skupina tanečníků a hudebníků: Iván Vargas, v ČR již dosti známý, s ním i Virginia Delgado, Luis Mariano, Petr Vít, Veronica Vítová a Michal Cába. Během týdne zazní v brněnské Huse na Provázku skladby venezuelských i španělských autorů v podání kytaristy Gabriela Guilléna s doprovodem tanečnice Virginie Delgado. Představení Ekilibrio Flamenco bude k vidění v divadle ABC v Praze 15. srpna a o den později v Boskovicích.

Iván Vargas Iván Vargas

Jesús Carmona se v ČR objeví poprvé a je opravdu na co se těšit. Tanci se věnuje odmalička, svůj sólový debut zvládl již ve věku 14 let. Flamenco kombinuje s klasickým baletním vzděláním a bohatými zkušenostmi ze Španělského národního baletu.

Kdo chce žít ibérickou kulturou, nesmí promeškat workshopy. Flamenco budou vést samotní Iván Vargas a Virginia Delgado, tančit se bude salsa nebo argentinské tango.

Více informací o festivalu a podrobný program a rozpis workshopů naleznete na oficiálních stránkách festivalu. Předprodej vstupenek v síti Colosseum, v Městském informačním středisku Boskovice a vybraných předprodejích v ČR.

12/08 Úvodní koncert – Boskovice, Zámecký skleník

14/08 Ibérica clásica – Brno, Sklepní scéna Divadla Husa na Provázku

15/08 Ekilibrio Flamenco – Praha, Divadlo ABC

16/08 Ekilibrio Flamenco – Boskovice Zámek

Ibérica 2014, Boskovice, Brno a Praha – různá místa, 11. 8. – 16. 8. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.