Festival Spectaculare zve na koncert rakouského kytaristy Fennesze

Fennesz Fennesz

Druhý koncertní večer v pondělí 27. ledna seznámí návštěvníky pražského festivalu Spectaculare s rakouským kytaristou Fenneszem a německým stoupencem ambientu Marsenem Julesem. Vídeňský experimentátor Christian Fennesz si na něm vystačí jen se svou kytarou a laptopem. Už patnáct let takto zkoumá a svým posluchačům představuje kytarový ambient spojený s noisem. Svou kariéru však startoval v 80. letech v experimentální rockové kapele, odtud se vlivem taneční elektroniky dostal na dráhu manipulace a spojování taneční hudby a kytary. Jeho tvorba vyústila v abstraktní hru loopovaných a jinak modulovaných kytarových ploch nabuzující dojem impresionismu.

Aby festival dostál svému názvu a myšlence, Fennesze doprovodí vizuálem VJ Jon Wozencroft, grafik a zakladatel labelu Touch, na kterém Fennesz již vydal nemálo alb.

Ve druhé části koncertu se představí také německý producent elektroniky Marsen Jules společně s dvojčaty Anwarem Alamem na housle a Jan-Philippem Alamem na klavír ve formaci známé jako Marsen Jules Trio. Vizuální složku surreálným ambientním kompozicím zajistí švédský nejenom VJ, ale i filmař Anders Webereg.

Marsen Jules má v poslední době dost napilno, s triem vydal v roce 2012 desku Présence Acousmatique, sólově loni album The Endless Change Of Colour a v současné době mu vychází nový počin Beautyfear.

Vstupenky za 250 Kč jsou k dostání v předprodeji v Paláci Akropolis a v síti Ticketpro. V den akce za 300 Kč v Centru současného umění DOX.

Další části programu naleznete na webu festivalu Spectaculare.

Spectaculare 2014: Fennesz+Marsen Jules Trio, Praha – Centrum současného umění DOX, 27. 1. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.