Fiordmoss na chvíli opustí Berlín, vyráží na podzimní turné

Fiordmoss, Brno, 25. 4. 12, foto Libor Galia Fiordmoss, Brno, 25. 4. 12foto: Libor Galia

Že Fiordmoss, brněnská trojice vycházející z FaVU, přesáhla hranice, to už je nějakou tu chvíli známo. Po roce v Berlíně a nahrávání konečně plnohodnotného alba se kapela ukáže doma. V rámci podzimního turné se zastaví u nás i na Slovensku. Na malém turné doprovodí Fiordmoss také mladý písničkář Jakub Jirásek, skrytý za pseudonymem J (Jéčko). „Jednočlenná skupina si bohatě vystačí s kytarou a doprovodným iPodem, obsahem jeho textů jsou hlavně výlety s kamarády a s přítelkyní. První singl Bears (2010) byl silně podpořen Moimirem Papalescu,“ říkají pořadatelé k neméně lákavému doprovodu. „Do dnešního dne vydal J dvě EP – Run From The Town na kazetách s handmade přebalem a Cold Cold Nights. Důkazem, že se jedná o velmi nadějný projekt může být i jeho plejáda vystoupení obsahující festival Colours of Ostrava nebo předskakování Kurtu Vileovi v Meetfactory.

K nové tvorbě Fiordmoss je pak známo pouze následující: „Na nových nahrávkách se podílí norský producent a DJ Jon Eirik Boska, se kterým se Petra Hermanová seznámila na madridské Red Bull Music Academy 2011, tato dvojice spolu intenzivně pracuje a vystupuje dodnes (DJ Boska, VJing Hermanová), proto bude tento skandinávský producent součástí Fiordmoss po dobu česko-slovenského turné.

Nedávno jsme úvodní singl, Siberia, zahrnuli mezi naše Ostře sledované songy – do rubriky, v níž představujeme tipy z nejčerstvějších a nejnadějnějších.

Fiordmoss + J* na turné:

28/09 Prešov, Wave*

30/09 Praha, Pilot*

01/10 Brno, Kabinet MÚZ*

02/10 Hradec Králové, Kino Cenral*

03/10 Hořice, Opilá Kočka*

12/10 Valašské Meziříčí, Mklub

13/10 Ostrava, TBA

15/10 Ústí nad Labem, Mumie

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.