Floex a Tom Hodge vydají album A Portrait Of John Doe se symfonickým orchestrem

Floex a Tom Hodge Floex a Tom Hodge Ashley Rommelrath

Tomáš Dvořák alias Floex ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a britským producentem Tomem Hodgem chystá nové album. Konceptuální A Portrait of John Doe předjímá několik singlů, ten poslední zároveň doprovází remix holandských Deltawerk. Floex nové album vydá 29. června u Merkury KX. 

Remix Deltawerk přichází po neméně slovutných Hidden Orchestra a Maxe Coopera, kteří album podpořili svým remixem dříve. Samotné album má inovativním způsobem propojit klasický symfonický zvuk se současnou elektronikou a současně na příběhu Johna Doa (volně přeloženo Jana Nováka) vypovědět něco o dnešní uspěchané době. „Odkazuje ke každodenním okamžikům našeho života jako protiváze neutuchající honby za výkonem, aktivitou a jedinečností, která je pro dnešní dobu tak charakteristická,” uvádí průvodní zpráva. „Není portrétem někoho konkrétního, a zároveň je portrétem kohokoli. Je hudebním ztvárněním příběhu obyčejného člověka ve světě, který se nachází v napjatém očekávání 4. průmyslové revoluce.” Skladbu Prelude I a její remix je možné poslouchat níže.

„Na albu oslavujeme krásu každodennosti a příběhy, které všichni známe a které nás spojují,“ dodává samotný Dvořák, který na albu pracoval poslední čtyři roky. V září roku 2017 se Floex s orchestrem představil poprvé naživo. Křest alba se plánuje na podzim. 

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.