Floex, 39. Letní filmová škola Floex, 39. Letní filmová škola Libor Galia

Floex míří do Londýna, do Berlína. Poté se odmlčí

Tomáš Dvořák alias Floex je od tohoto roku podepsán pod labelem Denovali, první úrodu sklidí po boku skotských Hidden Orchestra. Koncert se odehraje zítra ve známém londýnském klubu Scala.

Jsou to poslední koncerty, které mě a moji živou kapelu zastihují na určitém vrcholu. Poslední rok a půl trvalo období, kdy jsme intenzivně koncertovali nejen v Česku, ale i v Německu, Británii, Rusku, Ukrajině, Turecku a v dalších zemích,“ vysvětluje Dvořák, který mezi Pocustone a Zoryou nechal prostor deseti let.

Podívejte se na fotogalerii z jednoho z posledních vystoupení Floexe v Brně.

Netušil jsem, že se to tak rozjede, ale koncertování se stalo opravdu důležitou součástí mého života. Získal jsem tak spoustu nových fanoušků a spojení, ozývají se mi lidé ze všech koutů Evropy, je to příjemné.“ Živě skladatele doprovází Jiří Javůrek (klarinety), Marián Petržela (bicí) a Sára Vondrášková (zpěv, syntetizátor), nově známější pod značkou Never Sol.

Po koncertu v Berlíně Floex umlkne a bude se věnovat soundtracku ke hře Samorost 3. Kromě toho by rád rozpracoval nové album. „Jisté je, že na Gone byly pozitivní reakce, usadil jsem si určitý způsob skládání. Určitě budu dělat právě více písní, to mě baví,“ zakončuje Dvořák.

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.