Gazelle Twin se svým milým uhrane Brno, půjde o premiéru

Gazelle Twin Gazelle Twin

Tajem opředený projekt Gazelle Twin se vydá na podzimní turné, během něhož nemine výstavní scénu Kabinetu Múz. Brněnský klub, který letos slaví deset let pořadatelského kolektivu Itch My Hahaha, přitom představí českému posluchači britskou partnerskou dvojici Bernholzových vůbec poprvé.

Gazelle Twin, jinak Elizabeth Bernholz, se ukáže s Bernholz, tedy za zády se svým mužem Jezem Bernholzem. Spolu tak vytvoří večer, který se někteří nebojí přirovnat k vystoupením Fever Ray. Hudba v případě Bernholzových významně čerpá z obrazu a Gazelle Twin jistě bude kromě svých hymnických a esoterických hudebních motivů překvapovat i vizuálně. Lákadlem a přiblížením může být jak před týdnem vydané druhé album Unflesh, tak klip k němu. O odlehčenější entrée se dle pořadatelů postará Bernholz, což je „pseudonym sochaře, filmaře a hudebníka, který skládá a produkuje experimentální pop.“ Rovněž on na konci září vydal album, a to debut How Things Are Made. O čem ale jejich hudba je? V rozhovoru pro The Quietus Gazelle Twin přibližuje slovy: „… zkuste se vcítit do energie, která vychází z pódia. A pak zkuste nemít noční můry.

Z již odstartovaných oslav jsme zaznamenali otevření klubové sezóny s Dust Covered Carpet a US Lights. Narozeninovým dortem se stane návštěva Shabazz Palaces, které nicméně pohostí i v Praze.

Lískty na Bernholzovy, které doprovodí nový projekt Václava Havelky Were Mute, jsou v předprodeji za 120 Kč, na místě vyjdou na 150 Kč.

Gazelle Twin + Bernholz + Were Mute, Brno - Kabinet Múz, 7. 10. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.