Gregory Porter Gregory Porter

Gregory Porter se vrací do Brna, opět na pozvání JazzFestu

Americký jazzman ověnčený cenou Grammy za své poslední album Liquid Spirit vystoupí po necelých dvou letech v Brně, znova v rámci festivalu JazzFest. Náplní koncertu, jenž se uskuteční 8. března v Bobycentru, budou i skladby z nové desky připravené k vydání koncem jara.

Gregory Porter „míchá velmi vkusně a zábavně jazz s dalšími žánry a rozšiřuje tak standardní skupinu lidí, kteří na jazz chodí pravidelně, takže není divu, že se z něj stal celosvětový fenomén,“ láká na třetí ohlášenou hvězdu umělecký ředitel JazzFestu Vilém Spilka.

Porter dosud vydal tři alba, kromě hudby se věnuje také herectví. „Ať je to newyorský jazzklub, brooklynský kostel nebo vyšperkovaná koncertní síň v evropské metropoli, všude svým neuvěřitelným hebkým barytonovým hlasem, vygradovanou směsí autorských kompozic a pečlivě zvolených standardů z jazzu, soulu, gospelu a R&B způsobí pořádný rozruch,“ neskrývají své nadšení pořadatelé.

JazzFest, nyní vstupující do svého patnáctého ročníku, již dříve oznámil vystoupení trumpetisty Wyntona Marsalise v Sono Centru, které proběhne 12. února, hned ve dvojité dávce. Poté, co byl první koncert vyprodán, organizátoři přidali ještě jeden v 21:00 hodin. Na ten lístky stále seženete, Marsalise navíc doprovodí bigband Jazz At The Lincoln Center Orchestra. Třetím želízkem v ohni JazzFestu bude pak koncert saxofonisty a skladatele moderní hudby Wayna Shortera, který nás čeká 13. dubna. Oba hudebníci zavítají do Brna poprvé.

Vstupenky na koncerty jsou k dispozici v běžných předprodejích, síti Ticketportal a Nejkoncerty.cz. Další jména na programu pořadatelé slibují ohlásit v lednu.

JazzFestBrno 2016 | program:

12/02 Wynton Marsalis + Jazz At The Lincoln Center Orchestra – Sono Centrum

08/03 Gregory Porter – Bobycentrum

13/04 Wayne Shorter Quartet – Bobycentrum 

 

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.