Himalayan Dalai Lama coby výherci Czechingu vydali kazetu a vyráží na Eurosonic

Himalayan Dalai Lama Himalayan Dalai Lama Barbora Linková

Dvojice brněnských hudebníků má za sebou dobrý rok, ještě než probouzely paprsky jara, Himalayan Dalai Lama vydali ceněný debut, abstraktní himalájskou cestu po ambientních a downtempových plošinách, strmě euforický záznam výstupu na vrchol. S albem Lama projeli napříč kluby i festivaly, na podzim Kryštof Matěj a David Novotný už jen sbírali plody práce, když vyhráli exportní soutěž  Czeching.

Nahrávání EP se díky Czechingu uskutečnilo právě ve studiích Českého rozhlasu. „Použili jsme dva tracky, které jsme měli rozpracované, a přidělali dva nové. Nahrávali jsme s živým smyčcovým kvartetem, bicíma a klavírem a byla to zajímavá zkušenost. Hodně jsme si pak dali záležet na zvukové postprodukci, se kterou nám pomáhal Tomáš Karásek, který dělal i mastering,“ uvádí skupina k albu Space, které vyšlo vzápětí po udělení ceny, která umožnila EP nahrát. Cena mimoto zajišťuje kapele místo na showcasovém festivalu Eurosonic v nizozemském Groningenu, kde vystoupí 13. ledna.

Dva týdny po vyhlášení soutěže se Himalayan Dalai Lama obklopili mistry zvuku, přidali se ale i hosté, ty si dvojice přizvala sama. Klavírní zvukové stopy obstaral Jiří Hradil (Tata Bojs), smyčcové aranže pak Jan Šikl (Zabelov Group). „Chtěli jsme, aby to bylo takový prostorný, aby lidi zavřeli oči a cítili prostor,“ uvádí svorně Kryštof s Davidem k novince, jejíž výslednou podobu Radio Wave komentuje jako nahrávku výrazné, byť jemnější imaginativní elektroniky.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.