Hip hop, punk a ambient. Pestrý pondělní večer v Kabinetu Múz

Syny Syny

Čtyři kapely, jeden večer. Umělce, kteří dohromady působí zdánlivě tak trochu nesourodě, spojuje syrovost projevu a naléhavost v různých slova smyslech. Syny, polský projekt Roberta Piernikowského (Napszyklat) a producenta 1988 (Etamski), definují sami sebe jako čirý hip hop, nic víc, ani míň. Na letošní Besedě předvedli suverénní rapovou show v mlze, do Brna se chystají s novou deskou Sen. Syrové beaty, moduláry, surreální texty.

Možná si pamatujete, když v Brně hráli power-popoví Statues a Strange Attractor. Členové těchto kapel spojily síly s Tommym Commym a na světě je nové jméno mod-punku. Kanadské trio Tommy and the Commies právě vydalo svůj debut Here Come..., se kterým se vracíme k punku a zvuku kytar šedesátých let.

A nebude chybět ani české zastoupení. Osobitý ponurý trip-hop Lavra v sobě nese tajemno, melancholii a potemnělou atmosféru. Do Brna míří s očekávanou velkou deskou na Pushteek records. Temnější nálada se dostaví i v případě dua Sítě, projektu složeného z Jana Kašpara (Obelisk of Light) a Jana Tomáše (Tomáš Palucha, LVMEN). Budou se stavět ambientní hlukové stěny.

Syny + Tommy and the Commies + Lavra + Sítě, Brno - Kabinet Múz, 29. 10. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.