Houpací koně na novém albu šplhají na Everest

Houpací koně, foto Myspace.com/houpacikone Houpací koněfoto: Myspace.com/houpacikone

Ústečtí Houpací koně vydávají již šesté album. Nahrávalo se ve studiu „na periferii Ústí, v Předlicích, ve čtvrti plný fabrik, smutnejch pavlačovejch domů a smutnejch životů, to studio se k nám na nahrávce připojilo a nahrálo ji s náma.“ Novinka dostala název Everest a tak jako hora má svou jižní a severní stěnu, také deska má dvě části.

„Deset písniček skládá dohromady příběh o tom, že vylízt na vysokou horu se musí zkoušet, i když to klouže, nemáte dobrou výstroj a vypadá to na omrzliny,“ popisuje kapela základní náladu a myšlenku alba. „Od začátku jsme chtěli, aby to byl jeden kus, propojenej podobnym pocitem, deska jako povídka, kde jednotlivý písně jsou její odstavce.“

Jestli vás zajímá, jak zní Everest naživo, čtveřici ještě zastihnete 21. listopadu v Hradci Králové, 22. listopadu v Brně a o den později v Rožnově pod Radhoštěm. Křtít se pak bude 7. prosince v Praze na Malostranské besedě (společně s Please The Trees a Wild Tides) a 14. prosince v ústecké Mumii.

Houpací koně na turné:

21/11 Hradec Králové, Bio Central

22/11 Brno, Boro

23/11 Rožnov pod Radhoštěm, Vrah

07/12 Praha, Malostranská beseda

14/12 Ústí nad Labem, Experimentální prostor Mumie

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.