Houpací koně slaví třicet. Nový singl produkovaly Divnosti

Houpací koně slaví třicet. Nový singl produkovaly Divnosti

Houpací koně výročí třiceti let na scéně slaví novým singlem. Ten po víc jak deseti letech neprodukoval Jan Brambůrek, ale Tomáš Tkáč stojící za labelem Divnosti (výherci Vinyly 2020). Skladba je věnována těm, kteří ztratili směr. 

Jak říká Jiří Imlauf, když na jednom ze svých předchozích alb zpíval o zákazu vycházení, šlo o divný dystopický sen, který se stal realitou. „Aby nás nespolkla tma, udělali jsme o tom písničku – jaký je to se vracet domů a jak je důležitý neztratit směr, protože o moc víc toho člověk nemá. Mít se kam vrátit,“ dodává k novému singlu.

Od Desolation Peak, alba inspirovaného Jackem Kerouacem, uběhlo pár let. Před nedávnem Houpací koně vydali záznam koncertu z broumovského Soulkostela, při kterém skladby z tohoto alba hráli akusticky, a záhy poté ještě klip ke skladbě So Long. O případném nástupci posledního alba zatím není řeč. 

Náhradní území zdobí fotografie Terezy Kunderové. 

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.