Houpací koně představují nový singl

Před dvěma lety vydali ústečtí Houpací koně oceňovanou desku Everest, nyní se vrací zpět s novým materiálem. Nové album předznamenává singl Suez/50 na 50, který vydává kapela na sedmipalci. K oběma písním se frontman Jiří Imlauf vyjádřil na kapelním facebookovém účtu:

O Suezu: „Nejdřív to bylo o něčem jinym. Potom jsme zkoušeli Bowieho Heroes a tenhle příběh o suezský šíji, Berlínu a démonech přišel zničehonic.“

O 50 na 50: „Taky to bylo na začátku jinak, kovbojská píseň s Laneganem v zádech, ale pak to chytlo jinej dech. V hlavni roli karma, i když to často vypadá jinak, všechno je to v rovnováze. Dáš, dostaneš.“

O zvuk se tentokrát kromě producenta Honzy Brambůrka postarala i polovina Post-hudby Tomáš Havlen, který by měl právě přinést nový zvuk: „Jsme někde na začátku cesty k jinýmu zvuku, ještě si dáme, ale zůstat na místě nechcem,“ píše Imlauf.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.