Showcase Divnosti Showcase Divnosti

Divnosti křtí, hrají v Kaštanu a na Žižkovské noci

Přežili jsme lockdown, děláme zase koncerty. Po roce Divnosti pořádají 17. června druhou showcase, večírek svých kapel. Na konci července pokřtí Ima Teva své druhé album. A na podzim se Divnosti stanou kurátory Žižkovské noci.

„Druhý showcase Divností pořádáme v Klubu Kaštan, který se nám sám s nabídkou ozval a my to vděčně přijali. Máme to tam moc rádi a kapely z Divností tam měly vždycky dveře otevřené, i když naše malé vydavatelství ještě nikdo neznal,” říká za label Tomáš Tkáč. „Minulý rok jsme pořádali divnostní večírek v Punctu a vzhledem k prostoru tam zahrál Člověk krve sólo, Ima Teva, Neřvi mi do ucha a něco něco. Prostě spíše komorní nebo laptopářské projekty. Tentokárt chceme představit větší kapely – Pris, Makak akustikus a Partu vynikajících lidí, dodává Alžběta Trusinová. Půjde zároveň o dvě premiéry – Parta zahraje naživo úplně poprvé a Pris zahrají poprvé naživo svou druhou desku Kopřivy.


„Žižkovská noc je místem setkávání a místem, které chce propojovat celé komunit,” říkají pořadatelé festivalu, který letos přizval k zapojení kromě Divností také Bad Names, Okolojeles, Top RoofTop anebo Wrong. „Právě kvůli tomu netvoříme ani náš hudební program sami, ale ve spolupráci s kurátory, kterým ve výběru hudebnic a hudebníků důvěřujeme.”

Křest alba V kruhu Imy Tevy slibuje v Punctu atmosferický hudební svět, který „dokáže být jak naprosto neústupný a odhodlaný prorazit hlavou zeď, tak i na kost obnažený a bolestivě intimní”. 

Divnosti v Kaštanu (Pris & Makak akustikus & Parta vynikajicích lidí), Praha – Kaštan – Scéna Unijazzu, 17. 6. 21
Ima Teva + Toyota Vangelis + Never Sol dj set, Praha – Punctum – Krásovka, 29. 7. 21

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.