Divnosti křtí, hrají v Kaštanu a na Žižkovské noci

Showcase Divnosti Showcase Divnosti

Přežili jsme lockdown, děláme zase koncerty. Po roce Divnosti pořádají 17. června druhou showcase, večírek svých kapel. Na konci července pokřtí Ima Teva své druhé album. A na podzim se Divnosti stanou kurátory Žižkovské noci.

„Druhý showcase Divností pořádáme v Klubu Kaštan, který se nám sám s nabídkou ozval a my to vděčně přijali. Máme to tam moc rádi a kapely z Divností tam měly vždycky dveře otevřené, i když naše malé vydavatelství ještě nikdo neznal,” říká za label Tomáš Tkáč. „Minulý rok jsme pořádali divnostní večírek v Punctu a vzhledem k prostoru tam zahrál Člověk krve sólo, Ima Teva, Neřvi mi do ucha a něco něco. Prostě spíše komorní nebo laptopářské projekty. Tentokárt chceme představit větší kapely – Pris, Makak akustikus a Partu vynikajících lidí, dodává Alžběta Trusinová. Půjde zároveň o dvě premiéry – Parta zahraje naživo úplně poprvé a Pris zahrají poprvé naživo svou druhou desku Kopřivy.


„Žižkovská noc je místem setkávání a místem, které chce propojovat celé komunit,” říkají pořadatelé festivalu, který letos přizval k zapojení kromě Divností také Bad Names, Okolojeles, Top RoofTop anebo Wrong. „Právě kvůli tomu netvoříme ani náš hudební program sami, ale ve spolupráci s kurátory, kterým ve výběru hudebnic a hudebníků důvěřujeme.”

Křest alba V kruhu Imy Tevy slibuje v Punctu atmosferický hudební svět, který „dokáže být jak naprosto neústupný a odhodlaný prorazit hlavou zeď, tak i na kost obnažený a bolestivě intimní”. 

Divnosti v Kaštanu (Pris & Makak akustikus & Parta vynikajicích lidí), Praha – Kaštan – Scéna Unijazzu, 17. 6. 21
Ima Teva + Toyota Vangelis + Never Sol dj set, Praha – Punctum – Krásovka, 29. 7. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.