Hradecký slunovrat spojuje síly s festivaly a ohlašuje konkurz

Hradecký slunovrat Hradecký slunovrat

Hradecký slunovrat spolupracuje s Boskovicemi (festivalem pro židovskou čtvrť), Freedomfestem, Letní filmovou školou anebo Polskými dny v Ostravě. Welcome scéna je jednou ze specialit Hradeckého slunovratu, dostat se na ni mohou projekty a kapely prostřednictvím konkurzu. Z Hradce nad Moravicí se pak vybrané kapely dostanou také na další festivaly.

„Naší snahou je zejména seznámit s tvorbou vybraných kapel z Welcome scény pokud možno co nejvíce posluchačů, hudebních publicistů, ale také dramaturgů jiných kulturních akcí a festivalů,” říká Ondřej Oborný za Hradecký slunovrat. „Toto se netýká jen přítomných hostů a návštěvníků přímo na festivalu Hradecký slunovrat, ale kapely se v různých formách snažíme propagovat a jinak podporovat i po skončení festivalu.“ O následný výběr se vedle Ondřeje Oborného stará hudební publicista Milan Tesař, partneři scény Radio Proglas, Frontman.cz, polský partner Dzielnica Brzmi Dobrze a vydavatelství Indies Scope. Vzniká mj. CD a kompilace skladeb vybraných kapel, tu aktuální je možné poslouchat zde.

Více informací k přihlášce do konkurzu, který trvá do 31. prosince 2020, zprostředkovává stránka Hradeckého slunovratu. Festival jsme v roce 2017 přiblížili rozhovorem s organizátory v rubrice Fest-view.

Hradecký slunovrat, Zámek Hradec nad Moravicí, 23.–26. 6. 2021

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.