Hudebníci Filharmonie Brno vystoupí živě na věži

Prázdné sály jsou snad pomalu minulostí Prázdné sály jsou snad pomalu minulostí foto: Filharmonie Brno

Po téměř dvouměsíční pauze začíná Filharmonie Brno opět veřejně hrát. V rámci kampaně Díky Brno!, kterou magistrát děkuje svým obyvatelům za zvládnutí posledních týdnů, se odehrají dva netradiční koncerty v centru města. „Vystoupení se uskuteční v době, kdy už se pomalu rozvolňují vládní nařízení. Půjde o netradiční způsob, jak v rámci kampaně poděkovat veřejnosti a pomáhajícím profesím za nošení roušek a vůbec za dodržování bezpečnostních pravidel,“ sděluje k záměru brněnská primátorka Markéta Vaňková.

První z koncertů se uskuteční v státní svátek 8. května od 19.00 hodin na věži Staré radnice. Pět filharmonických žesťařů představí ve dvacetiminutovém programu takzvanou věžní hudbu. Doplní ji i státní hymnou jako připomínkou výročí konce 2. světové války. „Budeme hrát v obsazení dvě trumpety, trombon, horna a tuba. Lidé se mohou těšit na fanfáry od baroka po současnost. Připravili jsme si i naše vlastní skladby či díla v naší úpravě,“ přibližuje trumpetista Ondřej Jurčeka.

Druhý koncert se odehraje v pondělí 25. května na střeše tržnice na Zelném trhu. V podání violoncellistů zazní skladby Vivaldiho, Mahlera nebo Rossiniho. V přibližně čtyřicetiminutovém programu se představí devět hudebníků, v jedné skladbě je doprovodí i harfistka Dominika Svozilová. Posluchači, kteří přijdou na Zelný trh, mohou koncert od 19.00 sledovat na velkoplošné obrazovce, díky které violoncellisty hrající na střeše uvidí.

Obě akce budou navíc živě vysílány na facebookovém profilu města a filharmonie, bude je tedy možné sledovat i z domu.  

Filharmonie Brno, Věž Staré radnice v Brně, 8. 5. 20
Filharmonie Brno, Střecha tržnice na Zelném trhu v Brně, 25. 5. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.