The Plastic People of the Universe opět zanotují s Filharmonií Brno. Živě u toho bude ČT

The Plastic People of the Universe + Filharmonie Brno, 6. 3. 14 The Plastic People of the Universe + Filharmonie Brno, 6. 3. 14 Libor Galia

Loni se po desítkách let The Plastic People of the Universe vrátili k jedné ze svých nejlepších nahrávek a letos svou spolupráci s Filharmonií Brno připomenou celé republice. Jejich symbiózu v Brně tentokrát ku příležitosti zaznamenají kamery v Den boje za svobodu a demokracii.

„V unikátním komponovaném večeru ochutnají [diváci] příběh skladby, která nemá v historii rockové a vážné hudby obdoby,” uvádí vzletně anotace programu události, která proběhne symbolicky 17. listopadu v brněnském Sono centru. „S ideou koncertního provedení Co znamená vésti koně přišel před několika lety violoncellista Josef Klíč. Nápad nakonec zrealizoval skladatel a aranžér Michal Nejtek mimořádně osvíceným způsobem. Vznikl monumentální, přitom rockersky temně a neústupně působící celek, který s empatií ke smyslu jednotlivých částí psychedelického oratoria dirigoval Marko Ivanovič.” Součástí večera bude navíc premiérová projekce stejnojmenného dokumentu o této hudební kompozici a jejím významu pro skupinu i český underground.

Jak zní The Plastic People of the Universe v kraftwerkovském jazyce? Dozvíte se zde.

Co znamená vésti koně proběhlo v premiéře loni, a to v charismatickém prostředí brněnské Richard Adam Gallery, odkud máme galerii, a posléze ještě jednou v pražském Divadle Archa. Tentokrát vystoupení odstartuje 17. listopadu o osmé večerní, reprízu bude možné zhlédnout v neděli 22. listopadu, opět na stanici ČT Art.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.