Ivana Mer v novém jarním klipu rozfoukává pampelišky

Ivana Mer Ivana Mer Ivi Rebova

Slovenskou zpěvačku a skladatelku Ivanu Mer jsme si oblíbili díky jejímu inovativnímu přístupu k hudbě. Kombinuje totiž lidové motivy s nejsoučasnějšími elektronickými záchvěvy, čímž buduje poutavá imaginativní panoramata. Není s podobnými nápady sama, její krajanka Katarína Máliková, ukrajinská kapela DachaBracha nebo naši Ponk též dopřávají starým lidovým skladbám nová dobrodružství.

Nedávno představila jarní, pampeliškami napěchovaný videoklip ke skladbě Pachoľa. Ten se mimo jiné stal ústřední písní tanečního filmu Personal Pronouns dvojice Andrea Sudorová a Ján Ševčík.

Ivana chystá ještě jednu novinku. Už 1. března vyjde zremixovaná podoba jejího debutu, Early Works REMIXED. Kompilace má pestré zahraniční obsazení, objeví se na ní muzikanti z Japonska, Argentiny, Řecka, Austrálie či z Uruguaye.

Kromě toho rovněž kompletuje materiál na nové album a připravuje se taky na nahrávání se slovenským neoklasikem ólafurovského střihu, I Am Planet.

Debut Ivany Mer Early Works jsme zařadili mezi nejlepší české a slovenské desky loňského roku, tak si nezapomeňte náš seznam projít celý.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.