Jeden večer zaostřený na klasiku. badfocus vydává nové EP

badfocus badfocus Aneta Skalická

Zaostřeno pokaždé na jiný žánr, nyní na post-klasiku. badfocus, projekt Prokopa Korba, vydává nové EP. emerged, vol. I., navazuje na dřívější wallflower. Niterné tóny piana snoubící se se zvuky města, první vlna lockdownu, opuštěný kampus Hybernská a vylidněná Praha – to je EP, které doprovází klip ke skladbě fifth dream, zachycující proces jeho tvorby. 

Vše vzniklo spontánně za jeden večer. Každý název skladby představuje konkrétní čas, ve kterém byla nahrána. „S konceptem ukrytí hodin v názvu přišel můj dlouholetý kamarád a zvukový inženýr Láďa Štěrba,” uvádí Korb k nahrávání ve studiu Mr. Wombat. „Dle mého názoru skvěle reflektuje dynamiku procesu, kterou jsme v tu noc zažili. Vybízím proto posluchače, aby tenhle malý rébus rozklíčovali a stali se tak nedílnou součástí jejího procesu emergence.”

Tvorbu badfocus můžete poslouchat na streamovacích platformách. Do budoucna slibuje devatenáctiletý hudebník, že od elektroniky, ambientu a klasiky zabrousí do vod popu, k jehož alternativní podobě má koneckonců blízko jeho „domovská” kapela teepee.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.