badfocus a Amelie Siba nastolují New Normal

Amelie Siba Amelie Siba foto: New Normal

Taneční film choreografky Nataši Novotné a režiséra Jakuba Jahna představuje nový cyklus Laterny magiky. K Laterna for Camera: New Normal, pilotnímu filmu nového projektu Národního divadla, napsal hudbu multi-instrumentalista Prokop Korb alias badfocus. badfocus propojil své lyrické a atmosférické hudební vyjádření na míru daným scénám. Ústřední skladbu s ním napsala a nazpívala zpěvačka a hudebnice Amelie Siba. Na stejnojmenném soundtracku je k poslechu dvakrát – v původním znění a v remixové verzi.

New Normal je naděje. „Jde o sociologický pojem definující stav, který nastane po prodělané změně. Film reaguje na aktuální situaci v širokém metaforickém fokusu a svým způsobem předjímá stav nového normálu, k němuž spějeme, jako naději, příležitost a transformaci,” říkají tvůrci krátkého filmu ohledávající dílem hranici stylizace a realismu. „Vše se pohybuje v úrovni metafory, nevyprávíme příběh a neukazujeme ani konkrétní popisné situace a vztahy. Vše je v pohybu, tanečníci, prostor i kamera,” dodává Novotná a Jahn.

Každý z výrazových prostředků – choreografie, kamera, střih a hudba – se vzájemně doplňují a umocňují. „Celý tvůrčí proces pro mě byla neuvěřitelně krásná a silná zkušenost. Byl to pocit, jako bychom se všichni zúčastnění spojili v jeden kreativní organismus, který přerůstal všechny z nás a díky tomu vytvořili jedinečné dílo,” říká Korb, pro něhož spolupráce s ND představovala nezapomenutelný zážitek. To podtrhuje také Amelie Siba.

„Byla to pro mě zkušenost, kterou jsem nečekala, že někdy zažiju. Mohla jsem nahlédnout do tanečního zákulisí souboru, vidět, kolik práce a energie je za tanečnickou profesí. Být u zrození choreografie úžasné Natashy a režisérských plánů Kuby. Jsem moc ráda, že jsem na projektu mohla spolupracovat s Prokopem – už jenom kvůli tomu, že jsme kámoši a vážím si ho jak jako člověka, tak i hudebníka a producenta,” říká Amelie Siba, které na svém aktuálním albu spojila síly právě s Korbem.

Laterna for Camera: New Normal je ke zhlédnutí níže. Ústřední skladba jako výstřižek z filmu je výše. Album je k poslechu všude tam, kde jste zvyklí.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.