Jsi člověk? Jakub Adamec z I Love 69 Popgejů debutuje sólově

I Love 69 Popgejů, Praha – The Chemistry Gallery, 27. 5. 16 I Love 69 Popgejů, Praha – The Chemistry Gallery, 27. 5. 16 Libor Galia

Komu je blízká nezkrotná a nepředvídatelná estetika ostravského audiovizuálního kolektivu I Love 69 Popgejů, tomu jistě bude po chuti i sólová tvorba jednoho z členů, Jakuba Adamce. Ten již příští týden debutuje nahrávkou Are You Human? Confirmed., která vyjde ve česko-polské spolupráci labelů Flesh&Brain, Mik Musik a BDTA.

Adamcova elektronika je ve srovnání s jeho dvorní formací o poznání formálně sevřenější, nápadově uspořádanější, zvukově klubovější. Přesto i zde nalezneme mnoho bizarností, potvrzující zažitý umělecký koncept. Jen první dva singly, Take Me to the Light Discover Your America, nabídnou například estetické uchopení lidských výkřiků či práci s glitchem hlasového i zvukového původu. „Neklid, nepokoj, ale momentama taky zen a harmonie. Krása i šum. Ostrý pohled i halucinace a opojení. Elektronický průvodce změnou, vesmírem, mimozemskými civilizacemi a životem - reálným i virtuálním.  Málo slov, více abstrakce.  Dost melodií, ale i zvuky z kosmu a z netu,“ uvádí Adamcovu sólovou prvotinu průvodní zpráva. Na ploše celé desky se tedy asi máme na co těšit.

Těšit se můžeme i na křest. A to brzy. Už 11. listopadu se odehraje v Punctum – Krásovka, přičemž sekundovat Adamcovi budou analogové mašinky Mollyho a šamanské maďarské techno Új Bála. Kdo ví, jak Popgejové řádí naživo, tuší, že by toho večera neměl na Žižkově chybět.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.