I Love 69 Popgejů, Praha – The Chemistry Gallery, 27. 5. 16 I Love 69 Popgejů, Praha – The Chemistry Gallery, 27. 5. 16 Libor Galia

Jsi člověk? Jakub Adamec z I Love 69 Popgejů debutuje sólově

Komu je blízká nezkrotná a nepředvídatelná estetika ostravského audiovizuálního kolektivu I Love 69 Popgejů, tomu jistě bude po chuti i sólová tvorba jednoho z členů, Jakuba Adamce. Ten již příští týden debutuje nahrávkou Are You Human? Confirmed., která vyjde ve česko-polské spolupráci labelů Flesh&Brain, Mik Musik a BDTA.

Adamcova elektronika je ve srovnání s jeho dvorní formací o poznání formálně sevřenější, nápadově uspořádanější, zvukově klubovější. Přesto i zde nalezneme mnoho bizarností, potvrzující zažitý umělecký koncept. Jen první dva singly, Take Me to the Light Discover Your America, nabídnou například estetické uchopení lidských výkřiků či práci s glitchem hlasového i zvukového původu. „Neklid, nepokoj, ale momentama taky zen a harmonie. Krása i šum. Ostrý pohled i halucinace a opojení. Elektronický průvodce změnou, vesmírem, mimozemskými civilizacemi a životem - reálným i virtuálním.  Málo slov, více abstrakce.  Dost melodií, ale i zvuky z kosmu a z netu,“ uvádí Adamcovu sólovou prvotinu průvodní zpráva. Na ploše celé desky se tedy asi máme na co těšit.

Těšit se můžeme i na křest. A to brzy. Už 11. listopadu se odehraje v Punctum – Krásovka, přičemž sekundovat Adamcovi budou analogové mašinky Mollyho a šamanské maďarské techno Új Bála. Kdo ví, jak Popgejové řádí naživo, tuší, že by toho večera neměl na Žižkově chybět.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.