Kabinet Múz čeká podzim v barvách nadějí české alternativy

Midi Lidi, foto Zuzka Balounová Midi Lidifoto: Zuzka Balounová

Kromě oslav kolektivu Itch My Hahaha se také tuto sezónu brněnský hudebně divadelní prostor Kabinetu Múz otevře výkvětu české alternativní scény. Již zítra pořadatelé slibují intimní polohu triphopových Android Asteroid, v půlce měsíce křtění kandidátů na album léta Monikino kino, na konci října Lightning Glove (na ty včera vyšla naše horká karta) spolu s říznými Planetami a nakonec Markova jízda. A o víkendu jsme zastihli Panáčika s Mrakodrapem. Je toho zkrátka dost, z čeho se na začátku klubové sezóny mohou na jihu Moravy těšit.

Android Asteroid mají za sebou stejnojmený debut z loňského roku, s nimž nemají malé ambice. Záznam svého vystoupení si pořídili až v daleké Anglii, v legendární Abbey Road. Filmovou pompéznost tenkrát hlídal Tom Coyne, jak uvádí z Kabinetu Múz, který se jinak stará například o Adele. Brnu orchestr svou intimní tvář slibuje nastavit 8. října.

O návratku prázdnin požádá za týden, 14. října, nový projekt Petra Marka (MIDI LIDI), který dle slov Heleny Pazdiorové svou groteskní tvář vyměnil za vážnější, melancholičtější. Obě strany Markovy tváře však budou v Kabinetu, což je dáno skrz Prokopa Holoubka a Tomina Kelara, zástupců Itch My Hahaha a 2/3 MIDI LIDI, věrně představeny. Vyprodaný koncert jejich společné kapely, naplánovaný až na 29. listopadu, byl záhy doplněn o druhé vystoupení, které proběhne 4. prosince se zahraničními Elektro Guzzi. Účastníci prvního koncertu však nepřijdou zkrátka, protože MIDI LIDI doprovodí další velká naděje na titul roku: Manon Meurt (Czech It). Nuda v Brně? Kdeže! Bývávalo.

Informace o vstupenkách a jiné podrobnosti naleznete na stránkách klubu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.