Kabinet Múz ohlásil podzimní sezónu, oslavuje deset let Itch My Hahaha

Vyhlášené brněnské hudební prostředí, které ožívá nejen díky péči Prokopa Holoubka a Tomina Kelara, se pro tuto sezónu otevře s koncertem rakouských Dust Covered Carpet a amerických Us Lights. V Kabinetu Múz tak odstartují sezónu, která vyvrcholí narozeninami Itch My Hahaha s Shabazz Palaces. O koncertu, který se uskuteční koncem září, mluví pořadatelé jako o tematickém rozloučení s létem – obě skupiny si totiž přehazují jako horký brambor pop s temnotou a melancholií.

Pro prvně jmenované, vídeňskou čtveřici, je dle pořadatelů příznačná „dokonalá souhra hlasů a nástrojů (melodická linka violoncella a saxofonu) a střídání balad s téměř tanečními hity.“ Druhé, čerstvý portlandský export s jedním EP, ztělesňuje „spirála zpěvu a složité prolínání samplů,“ které „pomáhají podpořit náladu skladeb jakoby složených z kapek vody.“ O doprovod se jim postará český shoegaze, domácí projekt jednoho muže Truvultur (ex Les Homosexuels). Vstup až u dveří, a to 100 Kč. Kompletní zatím ohlášený program naleznete zde.

Dust Covered Carpet + Us Lights, Brno - Kabinet Múz, 22. 9. 14.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.