Kikagaku Moyo přivezou do Prahy japonský klid

Kikagaku Moyo Kikagaku Moyo

Tenhle týden bude ve Futurum Music Baru doopravdy nabytý! Mezi Idles, My Baby a Zeal & Ardor představí ve čtvrtek pražský klub japonské Kikagaku Moyo. Kapela v sobě skrývá japonský klid a nadhled, občasné napětí německého krautrocku a psychedeličnost 60. let.

Se zjištěním, že název Kikagaku Moyo znamená v překladu geometrické tvary, vytane na mysl představa pozdního odpoledne v babím létě, u oka kaleidoskop. Zvuky sitáru a zvonkohry jako mihotavé podzimní paprsky a zefektované kytary překrucující jeden obraz do obrazu následujícího. Tokijská pětice přijíždí do Česka představit své třetí album Masana Temples. Zvuk kapely se na něm nijak významně nezměnil, nicméně deska výrazně graduje ze zpočátku velmi umírněných někdy až transenzuálních nálad k daleko naléhavějším a svižnějším rytmům a ke konci, mezi občasnými folkovými melodiemi, daleko víc přiznává svůj příklon ke krautrocku. Nechme se překvapit, v jakém světle se představí na pražské zastávce evropského turné.

Kikagaku Moyo, Praha – Futurum Music, 15. 11. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.