Klucí od Dolního nádraží křtí debut

Klucí od Dolního nádraží křtí debut

Dvoučlenná brněnská kapela zkouší skutečně v místech, co by kamenem dohodil na provizorní (ale momentálně dost vytížené) Dolní nádraží. Přes dva roky se pohybuje někde v post-hardcorových vodách s občasnými matematickými a noisovými vsuvkami. Loni vydali své první, eponymní EP, a právě v říjnu jim vyšlo debutové album Melodies Towards The Heartbeat. „Nové album vnímáme jako zásadní posun od špinavého, polámaného rock'n'rollu směrem k dospělejšímu post-hardcorovému vyznění, na čemž má zásadní podíl i zvuk, o který se postaral Tomáš Suchánek,“ přibližují stylové zabarvení nové nahrávky Klucí od Dolního nádraží (KODDN).

 

Jednoduché složení kytara-bicí-vokály a témata textů, která se dotýkají každého z nás i celé společnosti. Zdánlivě banální, ale přesto rafinovaně vyhrané, se záblesky popových slok a těžkými refrény podpořenými hutnými riffy. Jedna z těch kapel, kterou je nejlepší poslouchat v oprýskaném klubu, kde se válí pod pisoáry hromada vajglů a zdi jsou pomalované letitým graffiti.

Desku Melodies Towards The Heartbeat pokřtí KODDN už 30. října v brněnském ArtBaru Druhý Pád s vizuálním doprovodem od Maess kolektivu a ve společnosti instrumentálních mathrockových sestav Chief Bromden a Tribe-J.

KODDN+Chief Bromden+Tribe-J, Brno – ArtBar Druhý Pád, 30. 10. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.