Koncerty Letní filmové školy budou zadarmo

Ve víru kin, vína a zpěvu se bude točit Letní filmová škola už počtyřicáté. Jubileum se slaví velkolepě – největší nesoutěžní festival u nás otevírá tradiční hudební doprovod z klubu Mír k širé veřejnosti. Zcela bezplatně bude možno zhlédnout na Masarykově náměstí Janu Kirschner, Priessnitz anebo Dana Bártu.

Pod širým nebem zahraje jako první právě Bárta, a to v rámci Hello Jazz Weekend 2014. Zahájení se ujmou navíc ještě Peter Lipa a Tentet Michaľa Motýla. Od soboty už začnou rockeři, a to v zastoupení jesenických černokněžníků Priessnitz, v neděli si na Slovácku zabásní Prago Union a v pondělí zanotuje Ivan Hlas. Bláznivý kolotoč, který pro LFŠ zařizuje Václav Havelka jakožto dramaturg hudebního doprovodu, předvedou DVA v úterý. Ze svých moruší zahraje ve středu Jana Kirschner, která právě na podzim chystá černou sestru své folklórem prodchnuté Moruši Bielé. To už bude filmová škola ve své půli a živelným Zrní bude patřit čtvrtek, sladkobolným Bratří Orffům pátek a v sobotu už se bude tančit flamenko s Aires del Sur. Na té notě zůstane druhý koncert toho dne – Yvonne Sanchez. Ta symbolicky vrátí hradišťské muzicírování k jazzu a pěveckým bravurám.

O filmovém programu si přečtěte zde. K reportáži a galerii z minulého roku zamiřte tudy.

Také letos se bude promítat němý film, k němuž bude obstarán unikátní živý hudební doprovod. O jeho zastoupení ještě není nic známo, budeme informovat.

Koncerty Letní filmové školy, Uherské Hradiště – Masarykovo náměstí, 25. 7. – 2. 8. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.