Natálie Pleváková a Andrea Rottin Natálie Pleváková a Andrea Rottin Libor Galia

Konektiv potřetí. Natálie Pleváková, Mikuláš Hamerla či Dora Rodriguez spolupracují se zahraničními tvůrci

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Tři speciálně pro tuto příležitost vzniklá vystoupení zazní během Konektiv Night Vol. III. Post-digitální narativ a spaghetti western představí Natálie Pleváková a Andrea Rottin (Oswaldovi). Výstřední rap Mikuláše Hamerly (Sekvoye, Laokoon) zabalí lo-fi estetika Nichi Mleboma. Samplování Dory Rodriguez a Faolan McGowan (Evil Medvěd) bude živě přetvářeno, v bouřlivých změnách znovuzrozeno.

KNVIII se přesouvá do virtuálního prostředí kvůli pandemii. Volba, odkud vysílat, padla na Punctum – Krásovku, jeden z malých pražských klubů, který bojuje s rizikem nutnosti za aktuálních podmínek skončit. „Rozhodl jsem se zároveň výjimečně upravit i dramaturgii a dát příležitost dvěma blízkým kurátorkám realizovat jejich promotérskou činnost při zachování intencí projektu,” uvádí Pavel Kraus, zakladatel Konektivu.

„Osobitý lo-fi přístup Nichi Mleboma ke kytarové hudbě mě baví a zdálo se mi jako zajímavý nápad jeho tvorbu spojit s rapem. Nichi se nakonec propojil s Mikulášem Hamerlou,” uvádí kurátorka Tereza Odehnalová (mood booking).

„Andreu Rottina znám z Oswaldovi a obdivuji ho i jako sólového hudebníka, obzvlášť v oblasti vokálního experimentu. I když on i Natálie vychází z experimentální scény, jde o dvě odvrácené strany. Jsem zvědavá, jak se jejich světy potkají,” dodává Ewelina Vlček-Chiu, jinak známá jako Ai fen (ba:zel). Na Konektiv Night Vol. II vystupovala Ai fen spolu s Janem Duždou. Záznam je ke zhlédnutí výše.

KNVIII uvede artist talk, který povede Marie Čtveráčková (Trigger, Synth Library). KNVIII bude promítán na Facebooku a YouTubu v 19:00. Celý výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na činnost skupiny Iniciativa Hlavák.

Konektiv Night Vol. III, online, 28. 12. 20

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.