Konektiv potřetí. Natálie Pleváková, Mikuláš Hamerla či Dora Rodriguez spolupracují se zahraničními tvůrci

Natálie Pleváková a Andrea Rottin Natálie Pleváková a Andrea Rottin Libor Galia

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Tři speciálně pro tuto příležitost vzniklá vystoupení zazní během Konektiv Night Vol. III. Post-digitální narativ a spaghetti western představí Natálie Pleváková a Andrea Rottin (Oswaldovi). Výstřední rap Mikuláše Hamerly (Sekvoye, Laokoon) zabalí lo-fi estetika Nichi Mleboma. Samplování Dory Rodriguez a Faolan McGowan (Evil Medvěd) bude živě přetvářeno, v bouřlivých změnách znovuzrozeno.

KNVIII se přesouvá do virtuálního prostředí kvůli pandemii. Volba, odkud vysílat, padla na Punctum – Krásovku, jeden z malých pražských klubů, který bojuje s rizikem nutnosti za aktuálních podmínek skončit. „Rozhodl jsem se zároveň výjimečně upravit i dramaturgii a dát příležitost dvěma blízkým kurátorkám realizovat jejich promotérskou činnost při zachování intencí projektu,” uvádí Pavel Kraus, zakladatel Konektivu.

„Osobitý lo-fi přístup Nichi Mleboma ke kytarové hudbě mě baví a zdálo se mi jako zajímavý nápad jeho tvorbu spojit s rapem. Nichi se nakonec propojil s Mikulášem Hamerlou,” uvádí kurátorka Tereza Odehnalová (mood booking).

„Andreu Rottina znám z Oswaldovi a obdivuji ho i jako sólového hudebníka, obzvlášť v oblasti vokálního experimentu. I když on i Natálie vychází z experimentální scény, jde o dvě odvrácené strany. Jsem zvědavá, jak se jejich světy potkají,” dodává Ewelina Vlček-Chiu, jinak známá jako Ai fen (ba:zel). Na Konektiv Night Vol. II vystupovala Ai fen spolu s Janem Duždou. Záznam je ke zhlédnutí výše.

KNVIII uvede artist talk, který povede Marie Čtveráčková (Trigger, Synth Library). KNVIII bude promítán na Facebooku a YouTubu v 19:00. Celý výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na činnost skupiny Iniciativa Hlavák.

Konektiv Night Vol. III, online, 28. 12. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.