Květy (někdy) vydají dvojalbum šuplíkových skladeb, poslechněte si první čtyři

Květy Květy Libor Galia

Když nahrajete tolik alb a fungujete tolik let, a když k tomu navíc překypujete tolika nápady jako Květy, nutně se vám za tu dobu nahromadí mnoho „přebytků“, které se z nějakých důvodů nakonec na desky nevešly. Skupina kolem Martina E. Kyšperského má takových skladeb fůru, konkrétně rovnou na dvojalbum, a až přijde čas, vydá je. Prozatím sice neví přesně kdy, nicméně pro ono album již stihla vybrat název – bude se jmenovat Starý Kortikoid.

S touto informací zároveň na svůj profil na Bandzone uvolnila k poslechu první čtyři šuplíkové kousky. Písně Město, Samuraj, Ktosi eště bdie Elektrické dítě nesou typickou textovou Kyšperského poetiku, to hlavní překvapení se skrývá za hudební stránkou. Jen se přesvědčte sami.

Připomeňme, že loni Květy vydaly silnou desku Miláček slunce, která jednak zabodovala v našich výročních žebříčcích, jednak bude bojovat o vítězství v ceně Vinyla i v ceně Apollo.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.