Letní filmová škola ohlásila první hosty, sekce a spuštění akreditací

Jednačtyřicátý ročník největšího nesoutěžního filmového festivalu u nás zveřejnil první zprávy. Festival, který se každoročně koná v prostředí Uherského Hradiště, také tentokrát bude lákat i hudební nadšence.

Přestože týdenní festival se k hudbě zatím nevyjádřil, můžeme tušit, že se bude navazovat tam, kde se loni skončilo. V loňském, výročním 40. ročníku LFŠ zpřístupnila – s přesunem na hlavní náměstí – veškeré koncerty volně širé veřejnosti.

Reportáž z loňského ročníku spolu s galerií naleznete zde.

Tematicky se LFŠ zaměří na Finsko, a to v ohledu na prvního ohlášeného zahraničního hosta. „Aki Kaurismäki uhranul LFŠ 2011, jeho bratrovi se to jistě povede o čtyři roky později,“ uvádí pořadatelé k plánované návštěvě Miky Kaurismäkiho, jehož lze považovat za živoucí legendu tamní kinematografie. Kromě tradičního Višegrádského horizontu čeká návštěvníky retrospektiva Zapomenutý nezapomenutelný Rudolf Hrušínský.

V rámci jubilea proběhla proměna vizuální prezentace organizující AČFK. Ta má od minulé filmové školy ve znaku zmrzlinu, která dominuje též vizuálu letošního ročníku. S prvními zprávami byly spuštěny akreditace, ty jsou tradičně nejvýhodnější až do konce června (letos navíc s dárkem navrch).

Roku 2014 měl na Slovácko zavítat coby hlavní host Michel Gondry. Ten na festival nakonec dorazit nemohl. K jeho potenciálnímu, přislíbenému příjezdu se organizátoři zatím nevyjádřili.

41. Letní filmová škola, Uherské Hradiště – různá místa, 24. 7. - 1. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.