Hradecký slunovrat zalije zámek hudbou, divadlem i filmy

Zámek Hradec nad Moravicí Zámek Hradec nad Moravicí Hradecký slunovrat

V pohádkovém prostředí zámku Hradec nad Moravicí slibuje Hradecký slunovrat víc než jen festival. Slezský festival nedaleko Opavy letos představí jména jako Anthony B Band, Beata Hlavenková, Billow, Cermaque, Hrubá hudba, Krajina Ró či Monika Načeva. Z doprovodného programu zazáří Dejvické divadlo a filmy, které uvede Letní filmová škola Uherské Hradiště.

„Dejvické divadlo se svým majstrštykem – hrou Ucpanej systém, hvězda reggae z Jamajky Anthony B Band, jazzová senzace z Polska – mladá basistka Kinga Głyk, slavný maďarský romský soubor Parno Graszt, Mňága a Žďorp, United Flavour Soundsystem, Prago Union a desítky nových talentů na Welcome scéně,” zve Václav Müller, ředitel festivalu, na tři dny plné inspirace. „Karin Lednická, Václav Marhoul, Jakub Szántó, Jiří Peňás, Pastoral Brothers a další hosté Salonu Mechtilde,” dodává k doprovodnému programu. Letos v Hradci přibude ve spolupráci s Filmovkou letní kino. Z plánovaných projekcí stojí za pozornost Muž s kinoaparátem, němý film, který živě doprovodí polský elektronický producent Rabbit on the Moon.

Na závěr festivalu proběhne v neděli ráno v kostele svatých Janů v Opavě, v chrámu, o jehož obnovu a oživení se Hradecký slunovrat zasazuje, mše svatá jako oslava návratu k normálnímu životu.

Hradecký slunovrat, Zámek Hradec nad Moravicí, 24.–26. 6. 2021

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.