Lišaj, 3. pražský Cassette Store Day, 5. 9. 15 Lišaj, 3. pražský Cassette Store Day, 5. 9. 15 Libor Galia

Lišaj vydal debut, hiphopové EP Szara

Edice kazet o sedmasedmdesáti kazet, to je romantický debut Lišaje. „Pokusil jsem se o vykopání tunelu mezi šumem a vlastním hlasem,“ uvádí Mikuláš Odehnal, který se za poetickým pseudonymem Lišaj skrývá. O tom se pronáší, že je zapadlou perlou (původem z Ostravy) domácí experimentální scény. Člen momentálně ne příliš aktivního kolektivu Les zatím vydal svůj sólový debut Szara.

Téměř půlhodinové EP Szara zaznamenává temné hučení Baltu, termínově ambientní terénně-elektronické album. Na mapě s místem vzniku Mierzeja Helska neboli Helská kosa na severu Polska. „Orgány země, vody a rezonující člověk,” uvádí Tape-ty, které album vydali společně s Genot Centre. „Na dvacetiminutové ploše EP předkládá Lišaj nekompromisní, ale přitom intimní odpověď na to nejabstraktnější ze současné rapové hudby, když své jen těžko rozklíčovatelné texty topí pod nánosem reverbu, plíživých beatů a mrazivých terénních nahrávek,” uvádí průvodní zpráva k albu, které vyšlo 15. září, kdy také proběhl křest v Praze.

Poslouchat a eventuelně podporovat můžete skrz Bandcamp níže.

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.