Markéta Irglová vydá v září nové album Muna

Markéta Irglová, Olomouc, 10. 5. 11, foto Kristýna Břečková Markéta Irglová, Olomouc, 10. 5. 11foto: Kristýna Břečková

Markéta Irglová připravuje na 23. září své druhé sólové album Muna, jež bude nástupcem jejího debutu Anar. Nahrávalo se na Islandu a vychází na americkém labelu Anti-, v Česku ho distribuuje Indies Scope.

Na albu se podílelo 27 hudebníků, z nichž nejvýraznějším je kytarista Rob Bochnik z The Frames a Swell Season a iránská perkusionistka a hráčka na tradiční buben daf Aida Shahgashemi, kteří se podíleli už na desce Anar a tvoří zároveň doprovodnou kapelu Irglové na koncertech. Na albu bude znít i chrámový sbor, smyčce či banjo. Skladbu The Leading Bird, k níž vznikl také videoklip, si můžete poslechnout níže.

Desku Muna představí zpěvačka a skladatelka naživo v brněnském Sono centru 8. listopadu, v Praze poté 10. listopadu v Divadle Studio Dva na Václavském náměstí. Předskakovat bude původem izraelská písničkářka Rosi Golan.

Markéta Irglová+Rosi Golan, Brno - Sono centrum, 8. 11.14

Markéta Irglová+Rosi Golan, Praha - Divadlo Studio Dva, 10. 11.14

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.