Mayen Mayen Libor Petrášek

Mayen vydávají bilanční debut So Far So Good

Dreampopová pětice z Prahy vydává debutové album So Far So Good, které tvoří šest převážně milostných písní. Už singl Gone napovídal změnu ve zvuku kapely, ale hlavně v přístupu ke skládání: lo-fi zvuk byl vyčištěn, což napovídal už singl Gone.

Nezměnila se typicky nostalgická nálada, je však dospělejší, je z ní patrná vyzrálost lidí s určitou životní zkušeností, avizuje se v průvodní zprávě. So Far So Good je o hledání jistot, pochybování a především o lásce; další krok k vysněnému, byť nezaručenému happy endu. „V něčem je to bilanční deska. Bylo mi třicet a začal jsme si se zpožděním uvědomovat, že jen s hedonismem a vyhýbáním se zodpovědnosti daleko nedojdu,” uvádí Lukáš Vydra, který stojí za texty skupiny a jinak také skupinou Dukla. „Kromě kapely nemám žádný ukotvení a mohlo by se mi lehce stát, že když to nechám zajít moc daleko, už bych nemusel vybřednout. S tím souvisí i východiska pro hudbu. Zatímco předchozí tvorba byla více bezstarostná a založená hlavně na náladě, nový songy jdou víc do pod povrch.”  

Album vzniklo v berlínském studiu Igora Brusa (Deaths) během týden dlouhého intenzivního nahrávání loni v létě. Bruso pak album také mixoval. So Far So Good vyjde 28. května, křest proběhne 8. června v Thereminu (u něhož album také vychází). V rámci tohoto večera pořtí svůj debut také Čáry života.

Křest Mayen + Čáry života + Vellocet Roll, Praha – Theremin, 8. 6. 18

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.