Blíží se finále letošního Czechingu, vyhlášení proběhne naživo v rámci diskusně-koncertního večera

Blíží se finále letošního Czechingu, vyhlášení proběhne naživo v rámci diskusně-koncertního večera

Již počtvrté vybere mezinárodní odborná porota pod záštitou Radia Wave želízko české alternativní scény, které následně vyšle sbírat body do zahraničí, konkrétně na nizozemský showcase festival Eurosonic Noorderslag. Slavnostní vyhlášení letošního Czechingu proběhne 27. září v garážích Českého rozhlasu a bude se jednat o programově bohatou kulturní nadílku. Těšit se můžeme jak na koncerty všech nominovaných finalistů, tak na vystoupení zahraničního hosta v podobě holandské producentky Sevdalizy a veřejnou debatu o problematice českého hudebního exportu (účastni budou Jonas Vebner z norské hudebně exportní kanceláře Music Norway, Jiří Moravčík, organizátor showcaseového festivalu a konference Czech Music Crossroads, a Václav Havelka, frontman kapely Please the Trees). Vstup zdarma.

A kdo že se bude po Never Sol, Wild Tides, VR/Nobody a Aid Kidovi ucházet o vítězství tentokrát? „Pod heslem ‚Za hranice všedního popu‘ jsme hledali kapely, které tvoří současnou a osobitou hudbu, nejsou to tedy žádné fádní popové klony, ale zároveň už zaznamenali na domácí scéně nějaký úspěch,“ říká koordinátorka Czechingu Marie Čtveráčková a šestice finalistů, vybraná šesticí českých hudebních publicistů (včetně naší Heleny), je následující: ba:zelFebruaryHimalayan Dalai LamaMayenOrientZabelov Group.

Na vítěze čeká vedle zmiňované účasti na Eurosonic Noorderslag také možnost nahrát a vydat nové EP. Vyhlášeni přitom budou dva interpreti – prvního vybere již zmiňovaná mezinárodní porota složená ze zástupců více než deseti evropských rozhlasových stanic sdružených v EBU, druhého si pak zvolí posluchači. Tato volba probíhá na stránkách Czechingu již nyní a bude možné hlasovat i během jednotlivých koncertů.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.