MENT 2021 zveřejnil line-up – tentokrát bez La Femme

Cheap House, MENT 2020 Cheap House, MENT 2020 foto: Kaja Brezočnik

Showcase MENT Ljubljana byl v roce 2020 jedním z festivalů, kterým se skoro jako zázrakem podařilo proběhnout v běžném režimu, i když už na hranici pandemie. Letos se od prvních okamžiků plánovala akce v novém termínu, 3.–11. června se tak  bude konat vůbec první letní MENT. Tentokrát v menším rozsahu a bez zamýšleného headlinera La Femme. Festivalový program se uskuteční pouze ve třech lokacích a konference uvede kromě své slovinské části jen dvě mezinárodní diskuze online. Jejich obsahem budou témata zaměřená na management kapel a práci se streamingovými aplikacemi.

Přestože se letošní ročník orientuje primárně na balkánské lokální scény, cestu si na festival našly i projekty z Rakouska, Itálie a Česka. Kromě úspěšné písničkářky Amelie Siba bude v Lublani Čechy zastupovat také rakousko-české audiovizuální duo Laser Bros. Jeho členové, Václav Peloušek a Bernhard Rasinger, se představí hned dvakrát – jednou s uhrančivou laserovou show a podruhé jako lektoři workshopu Modul@rnice, kde si účastníci budou moci vyrobit vlastní osciloskop.

Většina dalších koncertů a performancí bude v režii slovinské scény. Vystoupí třeba „první dáma slovinského rapu“ Žena nebo šamanská dvojice, o níž jsme psali už v souvislosti s holandským ESNSAna Kravanja & Samo Kutin. Jednou z letošních specialit bude prezentace slovinské ambientní kompilace nazvané Senzorama vol.1., která vznikla na základě soutěže iniciované Radiem Študent, jež je s festivalem propletené od úplných začátků. Na kompilaci přispěli například Rouge-ah, Miroki’i nebo Nice Trick – ti všichni na festivalu také zahrají. Celý line-up a veškeré informace jsou k dohledání na oficiálním webu MENTu.

MENT, Lublaň (SI) – různá místa, 3.–11. 6. 21 

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.