Metronome Blues oživí brněnskou Industru, půjde o debut

Po Vlněně a Malé Americe snad Brno čeká další zajímavé místo k pořádání koncertů. Už delší dobu funguje prostor Industry k různým kulturním událostem, ale terpve koncertem Metronome Blues, nové kapely Rhyse Braddocka (Gerda Blank), koncertně debutuje.

Půjde přitom o debut dvojí. Metronome Blues, kteří akci pořádají, jsou tříčlennou kapelou, která 30. října vydá stejnojmenné první album. To Braddock psal dlouhých osm let při svém putováním světem a v Brně se s Honzou Čapkem a Lukášem Kytnarem na staré kosti pokusí nasadit nový háv. Doprovod jim obstará křehký objev Kalle, táborská dvojice, která večer otevře. Metronome Blues se navíc objeví ještě v pátek v Praze jako předskokani německých triphopových Swim Bird Fly. Ti budou v sobotu Kalle následovat a Metronome Blues, projekt popisovaný jako bytostný protiklad, přetvářející elektronickou hudbu do živé, zahrají na závěr. Vstupné vyjde na místě na 150 Kč.

Industra se postupně rodí, mívají tam čím dál víc akcí. Nápad s koncertem se jim líbil,“ uvedla za pořadatele Petra Braddock z Fair Price Music, kde se jako další příspěvek objeví právě Metronome Blues. Další koncerty však zatím multikulturní prostředí nečeká. „Nás taky občas něco napadne, ale brala bych to prozatím jako jedinečnou akci,“ uzavírá nicméně s nadějným dodatkem.

Kalle + Swim Bird Fly + Metronome Blues, Brno - Industra, 1. 11. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.