Midi Lidi mají Den D: vypouštějí album a další klip k tomu

Midi Lidi Midi Lidi Johana Novotná

Midi Lidi bylo v posledních dnech všude plno a dneškem dosahují pomyslného vrcholu. Právě s úderem 15. června totiž vydávají svou očekávanou desku Give Materpiece a Chance! Nakolik je jejich čtvrtý studiový počin skutečným majstrštykem, se přitom můžete přesvědčit na vlastní uši. Trio jej totiž nabízí k poslechu na soundcloudu. Nemusíte tak kupovat zajíce v pytli a předtím, než si objednáte CD, vinyl či elektronickou verzi alba, můžete vše poctivě nasát.

Symbolicky Midi Lidi vypouští také druhý videoklip. Tentokrát už v něm hrají místo dvojníků přímo sami Petr Marek, Prokop Holoubek a Tom Kelar a svou plavbou loďkou po Vltavě nabízí ve všech ohledech klidnější a zadumanější formu elektronické párty, kterou na albu představují. Skladba Prosím, kam? v mnohém připomene poetiku Monikino Kino, v nichž se v posledním roce Marek realizoval. „Naše optimistická deska na koupák až na dvě písničky v textech pojednává o přepracovanejch hrdinech, co si řeknou, že na to už kašlou, udělají si čas na život a začnou žít. Mně samotnému se pak nejlíp odpočívá právě u vody,“ říká.

Těšíte-li se na Midi Lidi naživo, nabažíte se do sytosti. Od léta až do zimy bude trojice v jednom kole a jejich harmonogram už nyní čítá na 35 koncertů. Na to, kam všude zavítají, se můžete podívat zde. A u toho se těšit na rozhovor, který vám brzy přineseme.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.