Midi Lidi se vrací, čtvrté album se má stát optimistickou vzpruhou

Midi Lidi Midi Lidi Johana Novotná

Midi Lidi se vrací, 15. června po pěti letech vydají své čtvrté album Give Masterpiece A Chance!, na němž se podíleli všichni členové skupiny (včetně někdejší Markéty Lisé, dnes mj. vystupující pod pseudonymem Kutya). Jako podnázev novinky zvolili heslo „Udělej si čas na život”. To zrcadlí pocit skupiny, že má jít o její nejhitovější nahrávku.

V návaznosti na skladbu Lux, která byla rovnou doprovozena klipem, nyní Midi Lidi přidávají coby lákadlo ještě tři další. Ty jsou k poslechu na Soundcloudu.  Na předchozím albu Petr Marek zpíval o tom, aby si jeden prací nenechal kazit dovolenou. Nyní vybízí k tomu, abychom si ji nenechali vzít. Nemá jít přitom o reflexi krize, ale o svědectví, že je dobře.

Průvodní zpráva k novému albu dále říká, že v porovnání s dřívějšími alby je na novince k slyšení mnohem více živých nástrojů – zprostředkovává to pro skupinu tradiční všehochuť: je libo klasický synthpop a electro-disco míchané krautrockem, existenciální ploužáky anebo podivný bigbít? „Sranda je, že původní koncept byl natočit temné introvertní elektronické album s minimem zpěvu. A vznikl přesný opak,“ uvádí Prokop Holoubek. O mix a mastering alba se postaral Ondřej Ježek ze studia Jámor. „Největší překvapení bylo, když jsme až po dokončení celé desky zjistili, že na ní nejsou vůbec žádné refrény! A přitom je plná hitů,“ dodává Tomáš Kelar.

Give Masterpiece A Chance! má být tematicky jednotnější, většina příběhů se odehrává na výletě k vodě. „Až na dvě písničky jsou všechny texty o přepracovanejch hrdinech, co si řeknou, že na to už kašlou a začnou žít. Je přece důležité, abychom si dokázali udělat prostor pro normální věci a lidi, které máme rádi,“ uzavírá za skupinu Marek. 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.