Mladá generace se pokloní Vladimíru Mišíkovi a jeho ETC

Vladimír Mišík, foto Daniel Vojtíšek/Sony BMG Vladimír Mišíkfoto: Daniel Vojtíšek/Sony BMG

Vladimíru Mišíkovi (ETC, Blue Effect, Flamengo), jednomu z nejvýznamnějších českých písničkářů, se pokloní mladá generace alternativců. Album pojmenované Bazarem proměn, které představí osobité přepracování Mišíkových skladeb, vyjde u Indies zanedlouho, 9. června. První skladba se představuje zároveň s ohlášením projektu, jenž obsáhne dvaadvacet skladeb a stejný počet umělců.

Už jsem točil hodně tribute alb, ale účast na tomto projektu byla pro mne jedna z těch nejdůležitějších, protože v tom mám fakt citovou investici... kéž by se mu to alespoň trochu líbilo,“ rozjímá Martin E. Kyšperský, zpěvák Květů. „Já a Aleš Pilgr, bubeník z Květů, máme hodně rádi desku Etc... 4, která je zcela nedoceněná. Částečně za to může například zvláštní zvuk elektrických bicích, jenž však naopak nám přijde dost úžasný, a dnes i — překvapivě! — moderní. A v těch skladbách je duch doby.“ Spolu přetvořili skladbu Návštěvní den, v níž jsou ovšem skryté i úryvky textů všech ostatních skladeb onoho alba Mišíka a ETC.

Kromě brněnských Květů se na albu mj. objeví také Lesní zvěř, Jan P. Muchow, Ille, Tara Fuki, Mňága & Žďorp, Bratři Orffové, Kieslowski, Boris Carloff, Ladě anebo Jablkoň.

Dodejme, že nedávno vyšlo také v tomto směru unikátní album Janu Burianovi.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.