Murnau a hudba. Letní filmová škola se blíží a zveřejňuje program

Faust Faust F. W. Murnau

Kino Hvězda, půl třetí odpoledne, fronty až ven. Letní filmová škola proběhne na sklonku července v Uherském Hradišti po čtyřiačtyřicáté. Také letos vedle filmových fanoušků potěší ty hudební. Spojení obou světů se přitom naskytne v sekci němých filmů, která je letos věnovaná F. W. Murnauovi.

Němé filmy tentokrát budou v hlavním hradišťském sále doprovázet Vyjakomy, CASIO LOYAL, Metronome Blues, Tábor Radosti, Epoque Quartet, Jiří Hes s Robertem Rajsem, FORMA a Ångström – tedy vycházející i ověřené jména české alternativní scény. Zběžně postupně představují všechny zmíněné v dané sekci pořadatelé festivalu. Za nás jen dodáváme, že zatímco někteří se před filmovým plátnem ujmou svých nástrojů poprvé, například FORMA je už na tomto místě stálicí, což mimo jiné zmiňuje v našem rozhovoru o hudbě a němých filmech na Letní filmové škole Zdeněk Blaha, dramaturg této sekce. 

Letní filmová škola také tentokrát pochopitelně nabízí nezměrné množství dalšího programu, který je spontánně doprovázen slováckým folklórem a obyvateli města. Těšíte se nejvíc na filmy Larse von Triera, Mikea Leigha, Ingmara Bergmana, zajímají se pořadatelé. „Už nyní si můžete naplánovat svůj vlastní filmovkový itinerář a rozhodnout se, kdy do Hradiště dorazíte,” dodávají s odkazem na stránky festivalu, na nichž lze vybrat akreditace na libovolné množství dnů.

44. Letní filmová škola, Uherské Hradiště – různá místa, 27. 7.–5. 8. 2018

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.