Na Colours se vrátí Robert Plant

Robert Plant (Led Zeppelin), foto Filip Drábek Robert Plant (Led Zeppelin)foto: Filip Drábek

S první hvězdou si ostravský festival počkal až do dnešního dne. Čekání nejspíš stálo za to, ukáže se zpěvák Led Zeppelin Robert Plant. Kumpány mu tentokrát budou dělat Sensational Space Shifters. Robert Plant se vrátí po osmi letech. „Sensational Space Shifters tvoří další velké osobnosti světové hudby - Juldeh Camara, západoafrický mistrovský hráč na jednostrunné housle riti, dokáže uvést dav do extáze, dvojice kytaristů Skin Tyson a Justin Adams cestuje se svými nástroji od hlubokých groove tónů až po transcendentální výšiny, bristolský mistr trip hopu John Baggott vládne elektronikou, zatímco baskytarista Billy Fuller a bubeník Dave Smith tvoří jednu z nejsilnějších a nejinovativnějších rytmických sekcí, které kdy Planta doprovázely,“ uvádějí organizátoři k hvězdné úderce.

Se Sensational Space Shifters vystupuje Plant od loňského května, poslední album přitom vydal s Band of Joy v roce 2010. Nedávno z Vítkovic ohlásili rovněž švédské šamany Goat, amerického písničkáře Johna Granta (obě jména byla letos k vidění na OFF Festivalu) anebo slam poetry mistryni Iyeoka.

Vstupenky na celý, čtyřdenní festival jsou k mání přes e-shop Colours Of Ostrava od 1390 Kč (platí do 31. prosince, nebo do vyprodání 6000 vstupenek).

Colours Of Ostrava, Dolní Vítkovice - Ostrava, 17. - 20. 7. 14 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.