Na Flédě vystoupí gothic metalové legendy Paradise Lost

Brněnský klub Fléda vstal z popela a v podzimní sezóně zde odehraje své koncerty i několik větších jmen. Jedním z nich jsou nepochybně již klasici žánru gothic metal Paradise Lost.

Kapela, která vznikla koncem osmdesátých let, nahrála již třináct desek, začínala s velmi syrovou hudbou a patřila spíše mezi doom metalisty, než se stala průkopníkem gotického metalu. Postupem času, přes melodičtější období, ale opět změnila směr a s mnohem tvrdším zvukem na posledních deskách počínaje In Requiem se vrátila ke kořenům doom metalu. V Brně vystoupí Paradise Lost v rámci turné ke svému aktuálnímu albu Tragic Idol, jež vyšlo v dubnu letošního roku.

Kapelu tvoří zpěvák Nick Holmes, kytarista a klávesák Greg Mackintosh, kytarista Aaron Aedy, basák Steve Edmondson a bubeník Adrian Erlandsson. Fléda uvítá Paradise Lost 20. října.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji na Bárečku Flédy a v síti Ticketportal za 540 Kč.

Paradise Lost, Brno – Fléda, 20. 10. 12

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.