New Bermuda poprvé v Evropě, Deafheaven na tour

Deafheaven, OFF Festival Deafheaven, OFF Festival Libor Galia

Deafheaven jsou zpět. Jejich loňská deska New Bermuda dokázala rozčeřit vody hudebního světa a spolehlivě se umisťovala na předních místech výročních žebříčků.

Po zopakovaném úspěchu bylo jen otázkou času, kdy kapela vyrazí na tour. Tu nakonec zahájili Deafheaven druhého března v Barceloně. A kdy že přijedou k nám do Čech? Těžko říct, ale v rámci této tour to určitě nebude. Je to škoda, neboť jejich letní koncert na Strahově léta páně 2014 se rozhodně povedl. Bědování frontmana George Clarka sedlo narvané Sedmičce jako prdel na hrnec. „New Bermuda je to místo, ten cíl ke kterému směřuješ, abys dosáhl klidu,” vysvětluje Clarke. „Plaveš dál a dál a snažíš se tam dostat, ale nikdy se ti to úplně nepodaří…

Nicméně pokud máte Deafheaven opravdu rádi a nevadí vám udělat si menší výlet, rozhodně o jejich unikátní show nemusíte přijít. Kapela totiž poměrně poctivě procestuje Německo (včetně Drážďan, či Mnichova) a následně vystoupí také v legendárním nejlepším koncertním místem na světěTM vídeňské Aréně. Tam se objeví konkrétně 28. března se supportem v podobě Amalie Bruun z one-woman black metalového projektu Myrkur, jenž loni debutoval a rozhodně patří k tomu lepšímu, co se loni na poli black metalu urodilo.

Takové hudební kombo a ještě k tomu v epesním prostředí jako je Arena, tady není o čem, my si výlet do Vídně rozhodně uděláme!

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.