Nové Květy vyjdou už na konci května. Ohlašují se singlem Byt

Květy Květy

Na sklonku loňského léta skupina Květy obrodila svou sestavu. Dvojici Martina E. Kyšperského a Aleše Pilgra vzápětí doplnil instrumentalista Ondřej Kyas. Nyní brněnští alternativci ohlašují první album v nové sestavě, to má vyjít 25. května pod jménem Komik do půl osmé. Zatím se nabízí k poslechu singl Byt.

„Byt je první singl desky, protože i symbolizuje řadu věcí související s novou deskou.“ uvádí Kyšperský a dodává, že skladba byla nahrána na první pokus, což se obvykle nepodaří. „Energie se úplně utrhla ze řetězu. Já se na rok přestěhoval z periferie přímo do centra města, poblíž kina a velkého parku. A tahle písnička je o tom místě a lásce, kterou jsem tam měl. A taky o tom, že je dobrý dát tomu koho milujete svobodu.” Skladba je k poslechu i stažení na stránkách Indies.

O brzy příchozím albu je toho jasného jen v obrysech. Dvanáct skladeb a skrz nového člena a změnu nástrojového obsazení také, jak je z první ochutnávky patrné, opět mírně odlišný zvuk. Dodejme, že Květy se nedávno objevily také na televizních obrazovkách v seriálu Svět pod hlavou s takovým tuctovým rockovým ploužákem.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.